Humanista na łódzkim rynku pracy – debata pracodawców

Wydział Filologiczny UŁ serdecznie zaprasza na debatę pracodawców pt. „Humanista na łódzkim rynku pracy”, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 10:00 w auli A5 (ul. Pomorska 171/173).

Wydarzenie będzie miało formę panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli łódzkich pracodawców zajmujących się zawodowo rekrutacją i pozyskiwaniem nowych pracowników. Przedmiotem dyskusji będzie szeroko rozumiany HR, a uczestnicy debaty opowiedzą m.in. o swoich doświadczeniach związanych z procesem rekrutacji.

Dla studentów to niepowtarzalna szansa, by spotkać rekruterów z wiodących łódzkich firm, zadać im nurtujące pytania, poznać doświadczenia i usłyszeć cenne wskazówki dotyczące procesu rekrutacji od osób, które na co dzień przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne w łódzkich firmach – mówi dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska, pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy z biznesem i pracodawcami.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do studentów stawiających swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej lub borykających się z decyzją o podjęciu zatrudnienia. Udział w debacie może stanowić jednak również ciekawe doświadczenie dla samych pracodawców. – To  świetna okazja do promocji marki oraz zmierzenia się z rekrutacyjnymi oczekiwaniami studentów – przyznaje Joanna Maras z firmy CERI International, jedna z organizatorek akcji.

Pomysłodawcy debaty mają nadzieję, że wydarzenie będzie dobrym uzupełnieniem działań edukacyjnych podejmowanych na uczelni. – Często słyszy się głosy, że rozmowa kwalifikacyjna dla kogoś, kto bierze w niej udział po raz pierwszy, stanowi ogromne stres i wyzwanie. Poprzez takie akcje chcemy pokazać, że tak naprawdę nie ma czego się obawiać, o ile jest się na taką rozmowę dobrze przygotowanym. Liczymy, że poprzez tego typu akcje nasi studenci nabędą praktyczną wiedzę, która ułatwi im pomyślne przejście przez proces rekrutacji – podsumowuje dr Stawikowska-Marcinkowska.

Debata będzie miała charakter otwarty –  zapraszamy na wydarzenie wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką.