Tel.: 42 665-52-60
faks: 42 665-52-54

ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź

Konferencja SPECLANG 2017 za nami

W dniach 3-4 listopada na Wydziale Filologicznym zorganizowana została kolejna edycja międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji naukowo-edukacyjnej SPECLANG. Języki specjalistyczne. Edukacja – Perspektywy – Kariera.

Wydarzenie zgromadziło renomowanych przedstawicieli świata nauki i biznesu. Ci drudzy pojawili się na sesjach nie tylko w roli obserwatorów, ale również sami występowali jako prelegenci. Zakres tematyczny wystąpień obejmował m.in. nauczanie języków obcych na potrzeby rynku pracy, języki specjalistyczne w programach nauczania, kształcenie nauczycieli, współpracę uczelni z otoczeniem gospodarczo-społecznym, zorientowane na potrzeby rynku pracy kierunki studiów neofilologicznych, propedeutykę języków fachowych na studiach neofilologicznych i języki specjalistyczne w przekładzie.

>>> ZOBACZ: Program konferencji

W piątek równolegle do sesji naukowych odbywały się skierowane do studentów targi kompetencji z udziałem przedstawicieli sektora społeczno-gospodarczego: ekspertów, praktyków, lektorów, tłumaczy, trenerów oraz specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Swoje stoiska przygotowały firmy CERI i CAPITA oraz Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego w Łodzi. Zainteresowani mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, a także skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji przygotowanych przez wystawiających, np. odkrywając możliwości nowych technologii za pomocą gogli VR.Powrót do aktualności

Kim jesteśmy?

Niniejsza strona przybliży Państwu kluczowe korzyści płynące ze ścisłej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i biznesowym w ramach programu "UŁ dla Pracodawców" oraz Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ.

Do współpracy zapraszamy firmy zainteresowane wspólną realizacją projektów naukowo-biznesowych oraz budowaniem wizerunku solidnego pracodawcy w środowisku studenckim i akademickim.

Najnowsze oferty

stażysta

ITFF, 19.03.2018

asystent ds. uzgadniania kont z językiem niemieckim

CERI International, 30.01.2018

asystent ds. obsługi procesów niemieckojezycznych

CERI International, 30.01.2018

Junior Customer Operations Specialist with European Languages

CAPITA, 17.01.2018

Junior Customer Operations Specialist with English

CAPITA, 17.01.2018